Poradnictwo i opiniowanie prawne

Poradnictwo i opiniowanie prawne

Poradnictwo i opiniowanie prawne

Zadaniem adwokata jest przede wszystkim służyć fachową radą. Jakkolwiek nie jestem w stanie za Państwa podejmować decyzji w zakresie Państwa sytuacji prawnej, to jednak gwarantuję Państwu zachowanie najwyższej staranności w kwestii udzielanych porad prawnych, wedle mojej najlepszej wiedzy.

Poradnictwo prawne może przybierać dwie główne formy:

  1. Ustną, która polega na bezpośrednim wyrażeniu opinii adwokata o stanie prawnym, wskazaniu przewidywań dotyczących zachowania organów decyzyjnych, w tym sądów, w zakresie rozpatrywanego przypadku oraz zajęcie stanowiska wraz ze wskazaniem najlepszego rozwiązania (o ile takie istnieje),
  2. Pisemną, polegającą na sporządzeniu rozbudowanego toku rozumowania prawniczego co do konkretnego zagadnienia ujętego w formie pytania. Opinia prawna powstała w ten sposób zostaje opatrzona podpisem adwokata.
  3. Istnieje również możliwość świadczenia porad na odległość (np. w formie mailowej, telefonicznej czy za formie spotkania on-line - np. za pośrednictwem MS Teams). W takim wypadku przy umówieniu spotkania poradę prawną należy z góry opłacić wedle wstępnej wyceny.

Poradnictwo w rozumieniu przedstawionym powyżej dotyczy każdej gałęzi prawnej opisanej w zakładce "Obszary Praktyki". Niezależnie od wybranej przez Państwa formy poradnictwa, gwarantuję Państwu, że moja opinia opierać się będzie na moim doświadczeniu, wiedzy oraz dotychczasowej praktyki organów państwowych oraz to, że nigdy nie będzie sporządzana pod z góry przyjętą tezę. W moim bowiem przekonaniu sporządzanie tendencyjnych i jednostronnych opinii prawnych kłóci się z ich istotą, którą jest potrzeba poznania przez Klienta stanu prawnego co do konkretnego przypadku.